Nová zkušební hala pro rozmetadla


amazone

V polovině ledna otevřela společnost Amazone novou zkušební halu pro rozmetadla minerálních hnojiv v Hasbergen-Gaste. Stávající zkušební hala zřízená v roce 1983 sice splňovala všechny požadavky na přesnost testů, ale pro stále se zvětšující pracovní záběry už byla příliš malá a s maximálně 12 testy za den nebyla dostačující ani kapacita. V této chvíli má Amazone k dispozici nejmodernější infrastrukturu pro testování rozmetadel průmyslových hnojiv a jejich výnosnost.

„Pracujeme teď s nejvýkonnějšími testovacími technologiemi, které v této době ještě nejsou nikde jinde na světě k dispozici. Jsme pyšní na to, že jako jednička na trhu s rozmetadly můžeme svým zákazníkům poskytnout i dokonalou zkušební techniku pro rozmetadla průmyslových hnojiv a hnojicích látek”, shodli se obchodní ředitelé firmy Amazone Christian Dreyer a Dr. Justus Dreyer při slavnostním otevření.

Sto zkoušek za den
V průběhu kompletní přestavby nově koncipovaného testovacího zařízení včetně měřicích a hodnotících technologií došlo k mnoha zlepšovacím rozhodnutím. Nyní lze testovat rozmetadla do pracovního záběru až 72 m, u nových druhů hnojiv ještě rychleji zkoumat jejich látkové i rozmetací vlastnosti s ohledem na to, co nejdříve aktualizovat doporučení pro nastavení rozmetadel Amazone. Testovací kapacita tak v budoucnu stoupne až na sto zkoušek za den.
„Samozřejmě nám nová testovací hala přinese navíc výhody ve vědě, výzkumu a sériové péči – a také v celém konkurenčním boji s ostatními výrobci. Kromě toho můžeme našim zákazníkům nabídnout ještě rychlejší a přesnější servis pro hnojení - DüngeService”, informuje Tim Randy Sia, produktmanager pro techniku hnojení. S takzvaným DüngeService umožňuje Amazone zemědělcům a podnikatelům zjistit přes internet přesné hodnoty nastavení jejich rozmetadla pro rozmetání nového druhu hnojiva nebo rozmetaného materiálu. Tak se nejen zajistí, že jsou při rozmetání splněny všechny ekologické požadavky, ale i to, že různá hnojiva náležitě a absolutně přesně proniknou k rostlinám.

Deset tisíc měření během testu
Když vstoupíte do nové zkušební haly, jako první uvidíte hydraulicky poháněnou otáčivou zvedací plošinu vybavenou vážicími buňkami. Zde mohou být namontována dvě rozmetadla zároveň. Podél centrální podélné osy, která začíná u plošiny, se nachází 42 m dlouhý nosník s 84 záchytnými trychtýři o velikosti 50 x 50 cm. Každý trychtýř ústí do měřicí nádrže, která je namontovaná na on-line-vážicí buňku.
Při rozmetací zkoušce se rozmetadlo namontované na zvedací plošině otáčí stanovenou rychlostí okolo svislé osy a rozmetá nastavené množství. Přitom každou zachycenou dávku paralelně eviduje 84 on-line vážicích buněk s frekvencí až 20 měření za sekundu. Během jednoho testu tak probíhá deset tisíc měření hmotnosti s přesností 0,01 g, která se následně díky počítačovému simulačnímu programu přepočítají do stupňů rovnoměrnosti rozhozu.
Díky nové technologii on-line vážicích buněk je možné analyzovat rozmetací zkoušky nejen na příčné, ale i na prostorové dělení. To přináší výsledky významné zvláště pro vývoj rozmetadel průmyslových hnojiv a technologií, jako je např. automatické nastavování dílčích šířek (GPS-Switch). Kromě rychlejších a přesnějších výsledků jsou k dispozici i další zlepšení. Na otáčivé zvedací plošině mohou být namontována zároveň dvě rozmetadla, čímž se redukuje čas přípravy. Už během hodnocení zkoušky jednoho rozmetadla lze testovat rozmetadlo druhého.

Ještě výkonější DüngeService
Pro praktické využití rozmetadel Amazone je rozhodující, že se DüngeService Amazone, který umožňuje úsporné a zároveň ekologické použití hnojiva, stal ještě výkonnější. Už 25 let testuje DüngeService všechny druhy hnojiv z Německa i jiných zemí a všechny údaje zjištěné v laboratoři i rozmetací hale zaznamenává v databance.
Zaznamenávány jsou nejen stupně rovnoměrnosti posypu a hodnoty nastavení, ale také údaje o určujících mechanických látkách pro příčné dělení, tedy průměr, hmotnost a další vlastnosti. K dispozici je tak rozsáhlý datový materiál, který umožňuje zákazníky Amazone podrobně informovat a poradit jim, pokud jde o hodnoty nastavení u neznámých druhů hnojiv resp. nových hnojicích produktů.
Tipy k nastavení a kompetentní poradenství ke kritickým druhům hnojiv poskytuje DüngeService Amazone přes internet, e-mail, fax a telefon. Každý zákazník se tak může na www.amazone.de kdykoliv bezplatně dotázat na aktualizované hodnoty nastavení pro rozmetadla z databanky Amazone.
11.04.2010 12:07:19 | Autor: agroweb.cz


<< úvod

WWW.fotosen.txt.cz m251s@seznam.cz ©m251s 2009-2010
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se