Zlatý klas pro pásový traktor


challenger 3_Zmenit velikost_140x93
Na mezinárodní výstavě Země živitelka získala společnost Phoenix-Zeppelin ocenění Zlatý Klas pro pásový traktor Challenger MT765C s maximálním výkonem 355 koní a převodovkou Cat Powershift. V její expozici mohli návštěvníci shlédnout také řadu dalších novinek včetně samojízdného postřikovače Challenger SpraCoupe SC4660 či nejprodávanějšího kolového traktor Challenger MT575B.

Na Zemi živitelce v Českých Budějovicích představila společnost Phoenix-Zeppelin zemědělskou techniku značky Challenger poprvé. „Zlatý klas je pro nás výborným vysvědčením od odborné poroty, veřejnost nás pak potěšila velkým zájmem, který věnovala technice Phoenix-Zeppelin,“ řekl týdeníku zemědělec Jan Soták, ředitel prodeje zemědělské techniky Challenger pro Českou republiku a Slovensko. „Největší změny u traktorů série C se týkají komfortu, praktičnosti a ovladatelnosti.“

Oceněný model Challenger MT765C
TraktorMT765C je další generací pásových traktorů značky Challenger. Využívá patentované technologie Mobil-tracTM přes pružiny Marsh Mellow® pro snížení zhutnění půdy, zvýšení trakce i lepší rozložení hmotnosti. Klade důraz na nadstandardní odpružení všech podvozkových částí a tím maximalizuje přenos tahové síly na půdu.
Traktor je vybaven motorem Caterpillar C9 s technologií ACERTTM s pokročilou správou vzduchu pro snížení emisí (splňuje emisní normu Tier 3/Stage IIIA) a vstřikováním Common Rail. Jeho maximální výkon při 1800 ot/min je 265 kW/355 koní. Převodovka CAT Full Powershift konstruovaná firmou Caterpillar přímo pro tyto pásové traktory nabízí 16 převodových stupňů vpřed a čtyři vzad a dovoluje maximální rychlost 40 km/h. Je integrována do systémů motoru, hydrauliky i systému IntellitronicsTM pro zajištění plynulého řazení při zohlednění zatížení i teploty motoru. Nabízí režimy – konstantní výkon, konstantní otáčky motoru a konstantní pojezdová rychlost a dále sedm dalších automatizovaných funkcí (Shuttle Shift, Skip shift, Speed matching, Auto Modulation atd.) pro ekonomický provoz v různých zemědělských aplikacích.
Traktor lze vybavit šesti druhy pásů pro různé aplikace s šířkami 635 a 762 mm. Levý i pravý pás jsou nezávisle výkyvné až o 8°, odpružené jsou i všechny vodicí kladky, čímž se zvyšuje životnost pásů. Do nadstandardní výbavy přibyly „Poly“kladky z extrémně odolného polyuretanu pro použití i v nejnáročnější provozech.

Komfortní prostředí v nové kabině
V nové kabině naleznou uživatelé novou moderní přístrojovou desku, nový systém ventilace a klimatizace, ergonomicky tvarovanou TMCTM (centrum řízení traktoru) loketní opěrku s integrovaným barevným sedmi palcovým anti-reflexním displejem se slotem na USB i SD kartu a v neposlední řadě i nový typ sedačky. To vše ke zkvalitnění prostředí pro obsluhu a zamezení únavy. TMC TM loketní opěrka má velký barevný monitor, pojezdovou páku One TouchTM, ruční plyn, ovládání až šesti hydraulických okruhů v řadě, Power ManagementTM, ovládání tříbodového závěsu s nosností 11 758 kg, vývodové hřídele a navigačního systému Auto-GuideTM.
V traktoru MT765C je nový hydraulický systém s jednotným blokem rozváděčů, vyšším průtokem (až 223 l/min) v jednotlivých ventilech s přesnější regulací díky ISO-Bus a funkcí LIFD (Load Independent Flow Division), která distribuuje průtok nezávisle na tlaku a tím zaručuje stabilní průtok a tlak pro všechny používané okruhy za všech podmínek. MT765C je plně kompatibilní s mezinárodními standardy ISO-Bus, ve standardu má přípravu na nový navigační systém Auto-Guide2, který je zobrazován přímo na barevném displeji. Tento systém disponuje G3 technologií a 72kanálovým přijímačem, umožňuje tedy přijímat signály všech tří satelitních systémů. Zajímavou funkcí je „Předvídavé sledování signálu“, které dovoluje pracovat traktoru podle navigace až 20 sekund po úplné ztrátě signálu.

Challenger SpraCoupe SC4660
Na výstavní ploše si mohli návštěvníci prohlédnout i samojízdný postřikovač Challenger SpraCoupe SC4660 s rameny o záběru 24 m a světlou výškou 122 cm. Díky nízké vlastní hmotnosti 4,64 t, nadstandardnímu odpružení, přebytku výkonu i točivého momentu dosahuje tento postřikovač podle představitelů Phoenix-Zeppelin až dvakrát vyšších denních výkonů než běžné modely. Za rok může v průměru ošetřit osm až deset tisíc hektarů, přitom vzhledem k velké světlé výšce neničí při průjezdu plodiny. Vysoká pracovní rychlost v kombinaci s maximálním důrazem na stabilitu ramen umožňuje lepší pokrytí plodin aplikovanou látkou, dovoluje nižší dávky na hektar a minimalizuje plýtvání chemikálií odkapem z porostu na zem.
Postřikovač je osazen motorem Caterpillar C4.4 se vstřikováním Common Rail, splňující emisní normu Tier 3/Stage IIIA, jehož maximální výkon je 125 koní. Tento motor může být provozován na bionaftu B20 EN14214. Je vybaven manuálně řazenou pětistupňovou převodovkou BorgWarner T-5. Mechanické hnací ústrojí má minimální ztráty a snižuje reálnou spotřebu paliva až k hodnotám 0,5 l/ha.

I v dlouhých směnách minimální únava
Komfortní panoramatická kabina s aktivním uhlíkovým filtrem proti chemikáliím i prachu, klimatizací, vzduchem odpruženou sedačkou, rádiem s CD přehrávačem a ergonomickým pákovým ovladačem zaručuje minimální únavu obsluhy i při prodloužených směnách v hlavní postřikové sezoně. Bezkonkurenční komfort pro posádku a minimalizaci otřesů v kabině zajišťuje také její umístění uprostřed stroje mezi nápravami, stejně jako nezávislé odpružení předních i zadních kol. Postřik se nastavuje přes počítač Raven 460. Systém monitoruje všechny základní funkce, jako jsou např. množství v l/ha, tlak postřiku, celkové množství aplikované látky, velikost ošetřené plochy, rychlost, zbývající množství přípravku v nádrži apod. Nejdůležitějším rysem ramen s pěti sekcemi je maximální stabilita při vysokých pracovních rychlostech, které bez problémů dosahují až 25 km/hod. Výškový rozsah ramen je 0,53 m až 2,34 metru. Nádrž má objem 1575 litrů.
Šroubovaný rám podvozku je konstruován pro vysoké rychlosti, vyznačuje se maximální absorpcí rázů i zkrutu. Rozchod zadních kol je nastavitelný z kabiny pomocí jediného tlačítka a lze jej nastavit od 2,04 m až na 2,75 metru. Světlá výška SC4660 je 122 centimetrů. Každé kolo je nezávisle odpruženo. Odpružení zadních kol je řešeno pomocí unikátního pákového mechanismu se spirálovou pružinou.

Chalanger i Caterpillar
Na volné ploše o rozloze asi 300 m2 byla pro návštěvníky Země živitelky připravena další zemědělská technika Challenger. Ať už nejprodávanější kolový traktor řady B Challenger MT 575B s maximálním výkonem 203 koní a bezstupňovou převodovkou Techstar CVT, či kolový traktor řady C Challenger MT675C s maximálním výkonem 350 koní a plynule měnitelnou bezstupňovou převodovkou Techstar CVT. Specifikem tohoto traktoru je ovládací centrum „Traktor Management Center“, do něhož jsou sdruženy všechny ovládací prvky, které jsou ergonomicky uspořádány tak, aby padly „do ruky“. Tento traktor představuje moderní konstrukční řešení konvenčního kolového traktoru.
Přehlídku zemědělské techniky Challenger doplnily také stroje Caterpillar vhodné pro práci v zemědělství. Šlo o teleskopický manipulátor TH407 disponující výkonem 126 koní, výškou zdvihu 7,3 m a nosností 3,7 tun, smykem řízený nakladač Cat 226B2 a kolový nakladač Cat 908H. Nechyběly ani zálohy energetického zdroje pro oblast zemědělství.
„Věřím, že všichni zájemci o zemědělské stroje dostali na našem stánku všechny odpovědi na své otázky a že se jim naše expozice líbila. Naším cílem bylo představit nejen zemědělské stroje Challenger, ale také prezentovat společnost Phoenix-Zeppelin jako silného partnera s širokým působením na trhu,“ doplnila Michaela Hanzlíková, vedoucí marketingu a komunikace Phoenix-Zeppelin.
28.09.2009 07:47:39 | Autor: agroweb.cz


<< úvod

WWW.fotosen.txt.cz m251s@seznam.cz ©m251s 2009-2010
TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se